A válogatottak sikeres hete

Publikálva: 2018, március 29 - 17:05
Korábban még ennyi felnőtt játékos sohasem képviselte a DAC-ot a válogatott mérkőzéseknek fenntartott időpontban, mint most.

Mától ismét teljes létszámban készül a DAC együttese. Rossi vezetőedző másfél hét után újra komplett kerettel dolgozhat, hiszen visszatértek a válogatottbeli kötelességeiket teljesítők is. És milyen sikeres napok után! Bízzunk benne, hogy a jó formájukat a Fortuna Liga előttünk álló nehéz összecsapásaira is át tudják menteni.

A legtöbb figyelmet Erik Pačinda parádés bemutatkozása kapta, aki a thaiföldi Király-kupa döntőjében gólt szerzett és gólpasszt is adott. Ľubomír Šatkával együtt így kilencre bővítették azon játékosok listáját, akik DAC-futballistaként lehetőséget kaptak pályára lépni a szlovák vagy a csehszlovák válogatott színeiben hivatalos mérkőzésen.

Roland Černáknak és Christián Hercnek is szerepe volt abban, hogy a szlovák huszonegy éven alatti válogatott életben tartotta esélyét a 2019-es olaszországi Európa-bajnokság selejtezőjében való részvételre. Az Albánia elleni dupla mérkőzésen aratott két fontos győzelem után jelenleg a 2. selejtezőcsoport második helyén állnak Brunegraf szövetségi kapitány védencei, méghozzá a simán vezető spanyolok mögött. Černák az első mérkőzésen kapott szerepet, míg Herc a második találkozót játszotta végig. Rolo sérülés miatt nem léphetett pályára az albánok elleni második, Zsolnán megrendezett mérkőzésen.

Martin Jedlička a húsz éven alatti cseh válogatottal hat pontot szerzett az olasz és a holland csapat ellen az Elitliga U20 elnevezésű tornán. A fiatal cseh nemzeti együttes így megszilárdította harmadik helyét Németország és Anglia mögött. Jedlička a szélmalmok otthonában vívott találkozót végig védte, harmadszor pályára lépve a cseh U20-as gárdában.

Eric Davis Panamája a 2018-as oroszországi világbajnokságra való felkészülés keretén belül Dániával és Svájccal találkozott. Balhátvédünk az észak-európai összecsapást végigjátszotta, ahol a panamaiak 0:1-es vereséget szenvedtek. A Luzernben elszenvedett hatgólos vereséget csak a kipadról követte figyelemmel Davis. A kongói nemzeti csapatnak ellenben több sikerben volt része, hiszen a Párizs elővárosában vívott afrikai párharcon 2:0-győzelmet aratott Guinea-Bissau felett. Simon Pambou az utolsó negyedórára kapott bizalmat.

A DAC-játékosok szereplése a márciusi válogatott mérkőzéseknek fenntartott hivatalos időpontban:

Ľubomír Šatka és Erik Pačinda (Szlovákia) – King’s Cup 2018, Thaiföld

2018.03.22., csütörtök, 10:30 óra, Bangkok: Szlovákia-Egyesült Arab Emírségek 2:1 (2:0) Šatka és Pačinda cserepad

2018.03.25., vasárnap, 14:30 óra, Bangkok: Thaiföld-Szlovákia 2:3 (1:2) Šatka 90 perc, Pačinda 90 perc/1 gól

Roland Černák és Christián Herc (szlovák U21 éven alatti válogatott) – a 2019-es olaszországi Eb-selejtezők

2018.03.23., péntek, 17:20 óra, Tirana: Albánia-Szlovákia 2:3 (1:0) Černák 61 perc, Herc cserepad

2018.03.27., kedd, 17:20 óra, Zsolna: Szlovákia-Albánia 4:1 (2:0) Herc 90 perc, Černák sérülés

Martin Jedlička (cseh U20-as válogatott) – Elite tournament U20

2018.03.22., csütörtök, 15:00 óra, Přeštice: Csehország-Olaszország 1:0 (0:0) Jedlička cserepad

2018.03.27., kedd, 18:30 óra, Zeist: Hollandia-Csehország 1:3 (1:2) Jedlička 90 perc

Yves Simon Pambou (Kongó) – felkészülés

2018.03.25., vasárnap, 15:00 óra, Montois, Párizs: Kongó-Guinea Bissau 2:0 (1:0) Simon 15 perc

Eric Davis (Panama) – felkészülés

2018.03.22., csütörtök, 20:00 óra, Koppenhága: Dánia-Panama 1:0 (0:0) Davis 90 perc

2018.03.27., kedd, 20:00 óra, Luzern: Svájc-Panama 6:0 (4:0) Davis cserepad