Újra legyőzte a Slovan a sárga-kékeket

Publikálva: 2019, március 31 - 18:27
A Slovan többet támadott, de a DAC az első félidőben még kitartott, pedig Herc szigorú kiállítása jócskán megnehezítette a fiúk dolgát. A második félidő másik fele azonban már egyértelmű a pozsonyiaké volt, így a fáradó csapatunk vereséget szenvedett.

Kéthetes szünetet követően igazi slágermeccsel folytatódott a bajnokság. Ahhoz a Slovanhoz látogattunk, amelyiket ebben a szezonban még nem sikerült legyőznünk, és amelyikkel nem is olyan rég, mindössze másfél hónappal ezelőtt meccseltünk odahaza. Az égszínkékek hosszú évek után tértek vissza eredeti otthonukba, a Téglamezőre, és az elővételben elkelt több mint 12 ezer jegy – ebből mintegy ezer szólt a vendégszektorba – garanciát nyújtott a jó hangulatra. A csapatba több hetes kihagyás után visszatért a sérüléséből felépült Vida Máté. Névrokona, Kristopher azonban még továbbra sem állt Hyballa rendelkezésére. Akárcsak Šatka, aki izomsérülést szenvedett. A hazaiak kezdték aktívabban a találkozót, a védelmünk egy pillanatra sem inoghatott meg, mert elsősorban az agilisan játszó Suchockij és társai azonnal lecsaptak volna. Amikor már a védelem eszén is túljártak a hazai csatárok, akkor pedig Jedlička akadályozta meg őket a góllövésben. Az egyik legveszélyesebb momentumra a 21. percig kellett várni, amikor Suchockij pontrúgását Jedlička a kapufára ütötte. Az ellenkező oldalon a bíró nekünk is befújt egy szabálytalanságot, de Kalmár próbálkozása nem okozott akkora veszélyt. A 31. percben Herc másodszor is sárga lapot érően szabálytalankodott, Ziemba játékvezető pedig nem kegyelmezett, és az öltözőbe zavarta U21-es válogatottunkat. Így történhetett meg, hogy egy hét alatt kétszer is kiállították őt; az első pirosat még kedden kapta a norvégok elleni válogatott meccsen. Az emberhátrány sok mosolyt nem varázsolt az arcunkra, Jedlička újabb nagy védése viszont annál inkább: a 39. percben De Kamps fű alatti bombájára ért le a bal kapufa mellé.  Szép és fontos védés volt! A hajrában pedig Kone fejelt majdnem öngólt: Moha terelgette a labdát a kapu felé, beadásába pedig elefántcsontparti védőnk ért bele nagyon veszélyesen, de Jedlička ismét megmentette a csapatot.

A második félidő elején mintha tornádó söpört volna végig a pályán. Akik késve értek vissza a büféből, azok biztos lemaradtak az első két gólról. A 47. percben Moha beadását a 28. szülinapját ma ünneplő Davis a lehető legrosszabb helyre, Čavrič lábára fejelte vissza, akinek már nem volt nehéz dolga – 1:0. De sikerült hamar helyrehozni a hibáját, miután Bajrić szabálytalanságát követően tizenegyeshez jutottunk, Davis pedig ezúttal nem hibázott – 1:1. A folyatatásban a támadószekció megerősítésére törekedett Hyballa, ezért Čmelíket is pályára küldte. Téglamezei bemutatkozása azonban nem sikerült túl fényesre, mivel rögtön egy sárga lappal indított. A gyors történések után ismét szervezettebbé vált a játék, a hangulat pedig a szokásostól eltérően igazán focimeccsre emlékeztető volt. A mai találkozóra 14030-an váltottak ugyanis jegyet, ebből 930 volt a sárga-kék szurkoló, ami teljes teltházat jelentett a vendégszektorban. Szomorú viszont, hogy “Bi maďara do hlavy!” – rigmus ismétlődő skandálása után sem figyelmeztette a Slovan táborát a hangosbemondó. De térjünk vissza a játékhoz, ill. az újabb bekapott gólunkhoz. Kone és Jedlička hibáját ugyanis kihasználták a hazaiak és a 62. percben Dražić révén ismét előnyhöz jutottak – 2:1. A 68. percben Šporar növelhette volna az égszínkék gólok számát, tíz perccel később előttünk adódott óriási lehetőség az egyenlítésre, melyet Taiwo a kapu helyett az ellenfélbe lőtt. Akkor is jobban jártunk volna, ha legurítja a szabadon érkező Kalmárnak a labdát. Nyolc perccel a vége előtt a Slovan is büntetőhöz jutott; Koštrna megmozdulását ítélte szabálytalannak Ziemba játékvezető. Moha állította le a mészpontra a labdát, de Jedlička hárított, sőt, a kipattanót is kivédte. A kapott gólok ellenére ma egyértelműen ő volt a csapat legjobb játékosa. Kicsivel a bravúros hárítás után Mohát ismét lefegyverezte, pedig ezúttal egy az egyben vezethette kapusunkra a labdát. A meccs ezen részében már mindent egy lapra tettünk fel, ami miatt fellazult a védelmünk, s ezt nem is hagyták büntetlenül a pozsonyiak, a ráadásban ugyanis Šporar adta meg számunkra a kegyelemdöfést – 3:1.

Szezonbeli harmadik vereségünket is elszenvedtük a Slovantól. Az első félidőben még partiban voltunk a bajnoki címre hajtó fővárosiakkal, Herc kiállítása azonban megpecsételte a sorsunkat, és a vége kétgólos vereség lett. Csapatunk legidősebb játékosa, a szülinapját ma ünneplő Eric Davis révén ugyan még kiegyenlítettünk, de fordítanunk már nem sikerült, így az égszínkékek 19 pontra növelték előnyüket velünk szemben. Mi maradunk a tabella harmadik fokán 45 megszerzett ponttal. Jövő héten újabb presztízsmeccs vár ránk, a MOL Arénában ugyanis a bennünket három ponttal megelőző Zsolnát fogadjuk. A találkozó 15.30-kor kezdődik.

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Slovannak a megérdemelt győzelemhez. Büszke vagyok a játékosaimra, mert emberhátrányban is jól játszottunk a bajnokság legjobb csapata ellen. Sikerült elérnünk, hogy a hazaiak a mérkőzés végéig teljes erőbedobással focizzanak. Szerettük volna többet tartani középen a labdát, mert tudtuk, hogy ellenfelünk a széleken erős. A harciasság jellemezte a mai játékunkat. Hercet a játékvezető a második sárgája előtt figyelmeztethette volna, nem kellett volna azonnal kiállítania. Jedlička nagyon jó szezont fut, a mai teljesítményéért is kijár neki a dicséret. A mérkőzés után még el is sírta magát, annyira érzékenyen érintette a vereség. A szép stadionban jó focit láthattak a nézők, és örülök, hogy ehhez mi is hozzájárultunk.”

Martin Ševela (Slovan): „Jobban szálltunk be a meccsbe, az első félidőben taktikai játékot játszottunk. Minél előbb szerettünk volna gólt szerezni, de csak a szünet után pörgött fel a játék. Türelmesnek kellett lennünk, de tudtuk, hogy a számbeli fölényünknek köszönhetően meglesznek a helyzeteink. A fiúkat ezúttal több információval láttam el, mint a korábbi mérkőzéseken. Azért rúgta Moha a büntetőt, mert ő volt rá kijelölve, de elismerem, hogy a mai nem az ő napja volt. Örülünk azonban a győzelemnek, elégedettek vagyunk, és hálásak a szurkolóinknak, akik ma is fantasztikusak voltak.”

SLOVAN - FC DAC 1904 3:1 (0:0)

Fortuna Liga, rájátszás, 2. forduló, Téglamező, 2019.03.31., 15:00

Játékvezetők: Ziemba - Vorel, Kováč

Nézőszám: 14 030

Góllövők: 47. Čavrič,  62. Dražić, 91. Šporar, ill. 51. Davis

Sárga lap: 36. Strelec, ill. 10. Kone, 20., 31. Herc, 32. Kalmár, 57. Čmelík, 78. Davis

Piros lap: 31. Herc

DAC: Jedlička - Davis (78. Šimčák), Kone, Huk, Koštrna - Vida M. (70. Bednár), Ronan, Kalmár, Herc - Divković (55. Čmelík), Taiwo

Slovan: Greif - Suchockij, Božikov, Bajrič, Medveděv - De Kamps, Ljubičić (70. Holman), Strelec (61. Dražić) - Moha (87. Guzmics), Čavrič, Šporar