Spartak után, Spartak előtt

Publikálva: 2016, október 29 - 12:21
Az idegenben lejátszott mérkőzéseink sorozata az Erdőháton folytatódik; egy héttel a nagyszombati Spartak elleni rangadó után ezúttal a „kisebbik”, miavai Spartakkal mérkőzünk. Az összecsapás szombaton 17.00 órakor kezdődik.

Radványi versus László

A DAC új vezetőedzőjének, László Csaba nyitómérkőzésének végeredménye nem az elképzeléseink szerint alakult, hiszen múlt vasárnap 0:1-es vereséget szenvedtünk Nagyszombatban. A tabella negyedik helyén álló Miava otthonába azzal a céllal utazunk, hogy az új tréner megszerezze első pontját, pontjait a csapatunk élén. Ehhez szükséges lesz végre megtörni a gólcsendünket, mely a Rózsahegy elleni idegenbeli összecsapás 61. percétől, tehát immár 209 perce tart. László Csaba nem számíthat a csapat két legjobb góllövőjére, az egyaránt háromgólos Szarka Ákosra és Erik Pačindára. Előbbi még nem épült fel bokasérüléséből, utóbbi izomhúzódással bajlódik.

Gólok, gólok, gólok

Gólszerzési szándékainkat a bajnokság harmadik legjobb védelme igyekszik majd megakadályozni, hiszen Radványi vezetőedző védencei az eddigi 13 bajnoki forduló során mindössze tizenkétszer kapituláltak - ezek felét (6) a hét hazai találkozójukon kapták. A Miava mérkőzésein egyébként nem sok gól esik - a Zólyombrézó után (20) pont a fekete-fehérek összecsapásai a leggólszegényebbek (15:12-es gólaránynál és 2.08 per meccs). Összehasonlításképpen: a DAC gólaránya 13:22, ami 2,69-es mérkőzésenkénti gólátlagot jelent.

A Miava mint a Nagyszombat

A miavai Spartak ugyanolyan helyzetben fogad minket, mint egy hete a nagyszombati „nagy” Spartak - egy, a Zólyombrézótól elszenvedett hazai vereséget követően. A vasgyáriak ugyanis a múlt szombaton 2:0-s győzelmet arattak Erdőháton, és ezzel nemcsak a jelenlegi idény, hanem az idei év mindössze második hazai vereségét mérték a miavaiakra.

Történelem

Ma tizenegyedik alkalommal mérkőzünk meg a miavai együttessel, az eddigi találkozók eredményei inkább ellenfelünknek kedveztek. Mindössze kétszer sikerült legyőznünk a fekete-fehéreket, legutóbb 2015 májusában 1:0-ra, Štepanovský találatával. A legutóbbi négy egymás elleni mérkőzésünkön csak egy pontot szereztünk, méghozzá a tavaszi hazai döntetlen alkalmával (gólszerzők: Sarr - Kolár). Legutóbbi miavai látogatásunkkor 0:3-as vereséget szenvedtünk májusban (gólszerzők: Pekár, Bilovský, Marček), augusztusban pedig szenci otthonunkban az ellenfelünk örülhetett (Duga találatával 0:1).

A Fortuna Liga 14. fordulójának műsora:

Szombat, 2016. október 29., 17.00: Trenčín-Zlaté Moravce, Trnava-Ružomberok, Myjava-DAC, Michalovce-Senica

Vasárnap, 2016. október 30., 15.20: Slovan-Podbrezová, 17.30: Prešov-Žilina

A Miava-DAC bajnoki mérkőzés ma 17.00-kor kezdődik, játékvezetők Očenáš - Benko, Žákech.