A Nyitra-DAC mérkőzés előtt: úgy, mint tavaly!

Publikálva: 2019, augusztus 25 - 08:09
A nyári szünet végén és a szezon első válogatott szünete előtt két derbi vár csapatunkra – az első, a Nyitra elleni vasárnap 19:15-kor kezdődik a zoboraljai stadionban.

Hagyományos riválisok

A Nyitra az utóbbi évtizedekben a DAC hagyományos ellenfelévé vált. A rivalizálás még a Szlovák Nemzeti Ligáig és a Federális Ligáig nyúlik vissza. Vasárnap 42. alkalommal mérjük össze erőinket az élvonalban.

A zoboroaljai együttes keretében a nyáron jelentős változások történtek. Az edzői pozícióba Marián Süttö került, aki Michal Kuruct, a DAC U19 új edzőjét váltotta. Süttö a klub korábbi játékosa és a múlt szezonban a sportigazgatója volt, de korábban Bősön is szerepelt játékosként és edzőként is. Védencei az első öt fordulóban csupán egyszer tudtak pontot szerezni – a 4. fordulóban hazai pályán 3:2-re legyőzték a szeredieket. Az öt bajnoki utáni 3 pont a kék-fehérek számára a tabella utolsó helyét jelenti. Ámde figyelem - a 3. helyen álló DAC mögött csak négy pont a lemaradásuk.

„Kielemeztük a Nyitra játékát – az utolsó mérkőzéseken a 4-2-3-1 vagy a 4-4-2 felállásban játszottak. Veszélyesek az ellentámadásaik, melyeknél néha akár négy támadóra is váltanak. Várhatóan a többi csapathoz hasonlóan a védekezésre fognak berendezkedni ellenünk, s a kontrákra játszanak majd. Trencsén és Nagymihály ellen nagyon jó mérkőzéseket játszottunk, viszont csak egy pontot szereztünk. A profi labdarúgásban azonban a pontok fontosabbak, mint a játékstílus. Holnap muszáj nyernünk, jelenlegi helyzetünkben szükségünk van a három pontra” – konstatálta vezetőedzőnk, Peter Hyballa, aki a sérült Ronan és Kalmár kívételével az egész keretre számíthat. „A többi játékos rendben van, Sharani is visszatért hozzánk, aki újabb lehetőségnek számít a támadósorban. Erős és gyors, domináns bal lábbal. A felkészülés során jó teljesítményt nyújtott, bízom benne, hogy segíteni fog minket a bajnokságban is” – nyilatkozta Hyballa a ghánai csatárról, akit vízumával kapcsolatos ügyintézése tartott eddig a hazájában.

A 2019/20-as évad első válogatott szünete előtt két rangadó vár a DAC-ra. Egy héttel a Nyitra elleni derbit követően ugyanis a pozsonyi Slovant fogadjuk. A vasárnapi mérkőzés különleges lesz Abdulrahman Taiwo és Andrej Fábry számára, akik nemrég még az ellenfél mezét viselték. Fábry a DAC weboldalának adott interjújában konstatálta, hogy először lép pályára korábbi klubja ellenfeleként. „A nyitrai keret jelentősen megváltozott azóta, hogy ott játszottam. Remélem, holnap sikerül győznünk“ – mondta a 22 éves középpályás, aki a cseh Jablonectól érkezett hozzánk kölcsönjátékra.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2014.05.11. - DAC-Nyitra 1:1, gólok: Matúš - Šmehyl, 6918 néző
2017.08.26. - Nyitra-DAC 3:1, gólok: Balaj 2, Charizopulos - Pačinda, 5500 néző
2017.11.26. - DAC-Nyitra 0:0, 8727 néző
2018.08.05. - Nyitra-DAC 2:3, gólok: Šimončič, Vestenický - Pačinda, Bayo, Taiwo (öngól), 6068 néző
2018.11.03. - DAC-Nyitra 1:0, gól: Vida K., 8474 néző

Történelem

Az élvonalban legelőször 1986. november 1-jén mértük össze erőinket, vagyis 11 985 nappal ezelőtt. Ekkor 10 576 néző tekintette meg 1:0-s győzelmünket – gólunkat Pavlík szerezte már az 1. percben. A Nyitra harmadik szezonját kezdte az elithez való visszatérése óta, összességében ez a 36. évadjuk az első ligában. Tavalyelőtt a 7. helyen, tavaly pedig a 10. helyen zártak.

A legutóbbi szezonban mindkét egymás elleni mérkőzést megnyertük. Az elsőt augusztusban játszottuk az átépített nyitrai stadion megnyitójakor – az emlékezetes 3:2-es győzelmünk 0:2-ről való fordítás után született. Novemberben a MOL Arénában Vida Kristopher első félidőben szerzett gólja bizonyult döntőnek. Bízzunk abban, hogy idén is olyan jól fogunk szerepelni a Nyitra ellen, mint tavaly!

A Fortuna Liga 6. fordulójának műsora:
Péntek, 2019. augusztus 23., 19:00 ó: Senica-Zlaté Moravce (1:3)
Szombat, 2019. augusztus 24., 19:00 ó: Pohronie-Trenčín, Michalovce-Sereď, Ružomberok-Trnava
Vasárnap, 2019. augusztus 25., 17:30 ó: Slovan-Žilina, 19:15 ó: Nitra-DAC

A Nyitra-DAC bajnoki mérkőzés holnap 19:15-kor kezdődik, játékvezetők Chmura - Ádám, Bobko.

Mint minden tétmeccsről, holnap Nyitráról is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre a csapat honlapján!

forrás: dac1904.sk