Hogyan szerepeltek a DAC válogatottjai?

Publikálva: 2019, október 16 - 12:27
Az októberi asszociációs terminusban kétszámjegynyi DAC-játékos is pályára lépett!

A 2019/20-as szezon második válogatott szünetében is megritkult Hyballa vezetőedző játékoskerete, hiszen kilenc futballistánk is válogatott meghívót kapott, akik mellett az Akadémia fiataljai is pályára léptek a nemzeti együtteseikben.

Kalmár és Koštrna sérülése miatt a felnőttek között ezúttal csak Vida Máté és Cesar Blackman kapott szerepet. Bár Vidát utólagosan hívta be Rossi szövetségi kapitány, végül a horvátországi és az Azerbajdzsán elleni hazai eb-selejtezőket is végigjátszotta – ráadásul mindkét meccsen a gárda legjobbjai közé tartozott. Blackman a mára virradó éjszaka során harmadik alkalommal képviselhette hazája színeit: a Nemzetek Ligájában csereként lépett pályára a Mexikó-Panama összecsapáson. Eric Davis csak a lelátóról figyelhette csapata vereségét.

Az U21-es korosztályban majd csak 2021-ben rendeznek kontinensviadalt, de a selejtezősorozat már itt is teljes gőzzel zajlik. A Görögország és Skócia elleni otthon megszerzett két pontnál mindenképpen többet vártak a fiatal csehek, akik kapuját mindkét összecsapáson Martin Jedlička őrizte. Nem igazán szerepeltek sikeresen az írek sem, akik odahaza gólnélküli döntetlent játszottak Olaszországgal, Izlandon pedig 0:1-es vereséget szenvedtek. Connor Ronan az első meccsen 61 percet futballozott, míg a gejzírek országában csak a kispadon kapott helyet. Bár az írek még mindig vezetik a csoportjukat, ám az összes résztvevő közül ők abszolválták a legtöbb találkozót. A szlovák válogatott a várakozásoknak megfelelően 4:2-re győzött Liechtensteinben. Ehhez Matej Oravec a védekező középpályás szerepköréből egy megbízható teljesítménnyel és két, a szlovák gólokat megelőző kulcspasszal vette ki a részét. A tegnapi, Franciaország elleni gólgazdag összecsapáson a védelem közepében lépett pályára a MOL Arénában, de ő sem tudta megakadályozni a jóval esélyesebb ellenféllel szembeni 3:5-ös vereséget.

Eric Ramirez ma éjjel Bolívia ellen mutatkozott be a venezuelai U23-as nemzeti csapatban.

A DAC felnőttcsapata tagjainak eredményei az októberi válogatott mérkőzéseken:

Vida Máté (Magyarország) – a 2020-as Eb selejtezője
2019.10.10., csütörtök, 20.45 óra (Split): Horvátország-Magyarország 3:0 (3:0) Vida 90 perc
2019.10.13., vasárnap, 18.00 óra (Budapest): Magyarország-Azerbajdzsán 1:0 (1:0) Vida 90 perc

Eric Javier Davis, Cesar Blackman (Panama) – Nemzetek Ligája
2019.10.16., szerda, 03.30 óra (Mexikóváros): Mexikó-Panama 3:1 (1:1) Blackman 25 perc, Davis nem került be a keretbe

Matej Oravec (Szlovákia U21) – a 2021-es Eb selejtezője
2019.10.09., szerda, 18.00 óra (Eschen): Liechtenstein-Szlovákia 2:4 (0:2) Oravec 90 perc
2019.10.15., kedd, 21.00 óra (Dunaszerdahely): Szlovákia-Franciaország 3:5 (1:4) Oravec 90 perc

Martin Jedlička (Csehország U21) – a 2021-es Eb selejtezője
2019.10.10., csütörtök, 17.00 óra (Karviná): Csehország-Görögország 1:1 (0:1) Jedlička 90 perc
2019.10.14., hétfő, 17.00 óra (Uherské Hradiště): Csehország-Skócia 0:0, Jedlička 90 perc

Connor Ronan (Írország U21) – a 2021-es Eb selejtezője
2019.10.10., csütörtök, 21.05 óra (Dublin): Írország-Olaszország 0:0, Ronan 61 perc
2019.10.15., kedd, 17.00 óra (Reykjavík): Izland-Írország 1:0 (1:0) Ronan végig a kispadon

Eric Ramirez (Venezuela U23) – felkészülés
2019.10.11., péntek, 02.30 óra (Recife): Brazília-Venezuela 4:1 (1:1) Ramirez nem került be a keretbe
2019.10.16., szerda, 00.00 óra (Caracas): Venezuela-Bolívia 0:0, Ramirez 90 perc

Matúš Malý, Dominik Veselovský, Šimon Dolinský, Bari Krisztián, Sebastian Gembický (Szlovákia U19) – felkészülés
2019.10.08., kedd, 17.00 óra (Dunaszerdahely, MOL Akadémia): Szlovákia-Bosznia-Hercegovina 1:2 (0:1) Malý 90 perc, Dolinský 90 perc, Veselovský 90 perc, Gembický 58 perc, Bari 32 perc
2019.10.11., péntek, 12.00 óra (Dunaszerdahely, MOL Akadémia): Szlovákia-Bosznia-Hercegovina 2:1 (1:0) Malý 90 perc, Dolinský 90 perc, Bari 90 perc, Veselovský 20 perc, Gembický 6 perc
2019.10.14., hétfő, 14.00 óra (Szenc): Szlovákia-Anglia U18 0:1 (0:0) Malý 90 perc, Bari 90 perc, Gembický 73 perc, Veselovský 45 perc, Dolinský 28 perc

Forrás: dac1904.sk