Érmek a Debrecen Kupáról

Publikálva: 2022, szeptember 21 - 08:36
Az elmúlt hétvégén Debrecenben szerepelt a Seishin Karate Klub különítménye.

A klub harcosai pénteken indultak útnak a Debrecen Kupa nemzetközi versenyre. A szállás elfoglalása, a regisztrálás és a mérlegelés után egy jó hangulatú vacsorán már nem kellett figyelniük a versenyzőknek a súlyukra.

A szombati versenyen a városi sportcsarnokban négy ország 50 klubjának 340 versenyzője gyűlt össze.

A megnyitó után a klubból először Sárai Csongor kezdett. A formagyakorlatokat szépen bemutatva egészen az elődöntőig menetelt. Rakus Jánnak sajnos nem sikerült továbbjutnia az első körön.

Sárai Csongor - az edzői utasításokat betartva - küzdelemben egészen a döntőig menetelt, ahol éppen csak alul maradt.

Bíró Bendegúz az első küzdelmét hozta, a másodikban viszont sajnos veszített, így az 5. helyen végzett.

Vígh Larának jó gyakorlási lehetőség volt ez a verseny. Győznie sajnos nem sikerült, ám sok tapasztalattal lett gazdagabb.

Kiss Ádám az első küzdelmét megnyerte, többet azonban nem tudott győzni, így a dicséretes 4. helyen végzett.

Összességében az öt indulóból ketten dobogóra tudtak állni, ami nagyon szép eredmény egy ilyen színvonalas versenyen.

Külön köszönet jár a segítségért Markovics Ádámnak, és Áronnak az edzői munkáért.

A csapat eredményei:

Második helyezett: Sárai Csongor (Keszegfalva)  – U14/ -50kg,

Harmadik helyezettek: Sárai Csongor (Keszegfalva)  – U14/ kata és Vígh Lara  (Ekecs)  – U16/ -60kg,

Negyedik helyezett: Kiss Ádám (Keszegfalva)  – U16/ -65kg,

Ötödik helyezett: Bíró Bendegúz (Dunaszerdahely)  – U14/ -70kg,

Markovics János, a klub vezetője egyben arra is felhívta az olvasók figyelmét, hogy a Seishin Karate Klub folyamatosan várja a mozogni vágyókat három helyszínen már 5 éves kortól.