Előkészületi mérkőzésen: FC DAC 1904 - Budafoki MTE 4:1 (2:1)

Publikálva: 2019, március 20 - 19:59
Čmelík lőtt két gólt és kettőt előkészített, magabiztos győzelmet arattunk az NBII-es Budafok ellen.

A magyar második vonal 14. helyezettje ellen játszott ma edzőmérkőzést a DAC. A kilenc válogatott játékosunk mellett a két Vida is hiányzott, míg Kone és Koštrna pihent. Ellenben három ifijátékos is ott volt a kezdőben, további három pedig a második félidőben kapott lehetőséget. Ugyanúgy, mint a 20-éves Mak Vareszanovics, az Udinese és a bosnyák U21-es válogatott játékosa, aki próbajátékra érkezett.

A 7. percben Čmelík tálalt a kapu elé, Taiwo pedig estében a bal alsóba célzott - 1:0. Röviddel az első játékrész vége előtt Čmelík lódult meg a jobb szélen és a kifutó kapust átemelve kettőre növelte az előnyt - 2:0. A szünet előtt még a vendégek is betaláltak, egy baloldali beadást a teljesen üresen hagyott Pölöskei fejelte a hálóba - 2:1.

Az 57. percben a nagy kedvvel játszó Čmelík harcolt ki egy tizenegyest, amit maga értékesített is - 3:1. Negyedórával a vége előtt Divković állította be a végeredményt. Čmelík kapufája után a fiatal horváthoz került a lepattanó, aki a tizenhatos vonaláról pazarul a jobb felsőbe csavart - 4:1.

Mozgalmas mérkőzés volt, nem unatkoztak a nézők, hiszen a négy gól mellett három kapufánk is volt, és a bátran játszó vendégek szintén kidolgoztak néhány ziccert.

FC DAC 1904 - Budafoki MTE 4:1 (2:1)

MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. március 20., szerda, 15:00 ó, napos idő, +11°C

Góllövők: 7. Taiwo, 42. Čmelík, 57. Čmelík (11 m), 75. Divković - 45. Pölöskei

Játékvezetők: Smolák - Hegedűs, Martiš, 100 néző

DAC: Kucz (46. Slančík) - Magyar (71. Divković), Huk (46. Varesanović), Dolinský (81. Bari), Šimčák – Veselovský, Baumgartner - Čmelík (81. Doktorík), Bilenkyi, Ayong - Taiwo (46. Kelemen). Edző: Peter Hyballa.

Budafok: Póser - Horváth, Khiesz, Vaszicsku, Csiszér - Vass, Oláh - Kovács, Kercsó, Vankó - Pölöskei. Cserék: Balogh - Kirják, Veszelinov, Króner, Farkas, Kulcsár, Margitics, Patkós, Vég, Harsányi. Edző: Csizmadia Csaba.