Jelenlegi hely

Egy év múlva ugyanitt

Ezt már olvasta?

Publikálva: 2016, június 3 - 13:50 | Kultúra
Kiürült a színházterem, bezárta kapuit a negyvenegyedik Duna Menti Tavasz királysága.
Egy év múlva ugyanitt

Visszaadta a város kulcsát a fesztivál királya, Ölveczky András és a Csemadok elnöke, Bárdos Gyula Dunaszerdahely alpolgármesterének, A. Szabó Lászlónak, hogy vigyázzon rá a jövő évig, a Duna Menti Tavasz 42. évfolyamáig.

A résztvevő csoportok az elmúlt három nap előadásainak, és az előtte zajló több hónapos munkának ma szüretelték gyümölcseit, hiszen ma jött el a várva-várt díjkiosztás. A képzőművészeti verseny díjazottjai, illetve az internetes sorsolásos játék díjazottjai után Tilajcsik Imre is oklevelet vehetett át, a Duna Menti Tavaszon, évtizedeken át tartó kiváló hangosításért és emberi jóságáért.

Vezérné Gonda Klára, a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja rendezője, a gyermek bábos mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért vehette át a Dusza István-díjat, Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotását.

Kiosztották a bábosok, a szerkesztett játék és a színjátszók bronz-, ezüst és aranysávos minősítéseit is.
Álljon itt a díjazottak listája, örüljünk együtt velük, és várjuk őket jövőre is ugyanilyen szeretettel, mint az idén.

Képgalériánk a fesztivál zárónapjáról.

A 41. Duna Menti Tavasz díjai – 2016

A képzőművészeti kiállítás díjazottjai

I. kategória 1-4. évfolyam

  • Nagy Jázmin (Fegyverneki Ferenc Közös Igazgatású Katolikus Iskola, Ipolyság)
  • Deák Regina (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Nagymagyar)
  • Šuhaj Zsolt (Kármán József Alapiskola és Óvoda, Losonc)
  • Molnár Dóra (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Zselíz)

II. kategória 5-9. évfolyam

  • Gaál Boglárka (Magyar Tannyelvű Alapiskola, Zselíz)
  • Mészáros Ákos (Móra Ferenc Alapiskola, Nemesócsa)
  • Jozeffy Katalin (Speciális Alapiskola, Lég)
  • Varga Noémi (Szombathy Viktor Alapiskola, Feled)

SORSOLÁSOS JÁTÉK
Fejtsd meg, ha tudod!
Internetes sorsolásos játék (Fejtvényelés a Duna Menti Tavaszra készülve)

  • Bodnár Beáta, Csicseri Csacsogók, Csicser – Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármesterének ajándéka (Canon Ixus fényképezőgép)
  • Király Adrián, Ficánka Gyermekcsoport, Boly – Bárdos Gábor Somorja polgármesterének ajándéka (Canon Ixus fényképezőgép)
  • Kovács Bernadett, Harkácsi Pimpó, Harkács – Bíró Szabolcs a Historium Kiadó vezetőjének ajándék könyvcsomagja

Oklevél Tilajcsik Imrének

  • a Duna Menti Tavaszon, évtizedeken át tartó kiváló hangosításért és emberi jóságáért.

Dusza István díj

  • Vezérné Gonda Klárának, a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportja rendezőjének, a gyermek bábos mozgalomban kifejtett több évtizedes áldozatkész munkájáért (Lipcsey György Munkácsy díjas szobrászművész alkotása)

BÁBOSOK

Bronzsávos minősítés:

  • az Érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola Pinokkió Bábcsoportjának A fülemüle előadásáért, rendezte: Juhász Zsuzsanna és Krošlák Olga
  • a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Ugri-bugri Bábcsoportjának Az állatok nyelvén értő juhász előadásáért, rendezte: Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet
  • a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Alapiskola Virgoncok Bábcsoportjának A szegény asszony madara előadásáért, rendezte: Csiffári Renáta, díszlet és bábok: Kiss Márta
  • az Ógyallai Magyar Tannyelvű Speciális Alapiskola Fityfirittyek Bábcsoportjának  a Cipódal előadásáért, rendezte: Bencsics Varga Mária

Ezüstsávos minősítés:

  • a Pozsonyeperjesi Községi Hivatal Kis Ugri-bugri Bábcsoportjának a Reszkessetek egerek előadásáért, rendezte: Ágh Erzsébet és Nagy Erzsébet
  • a Diószegi Petőfi Sándor Alapiskola és Óvoda Diócska Bábcsoportjának  A becsületes tolvaj Marci  előadásáért, rendezte: Bréda Szilvia
  • a Komáromi Eötvös Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Tekergők Bábcsoportjának A farkas és a hét kecskegida előadásáért, rendezte: Izsák Katalin, Siposs Jenő és Tóth Tibor

Aranysávos minősítés:

  • a Gömörfalvai Alapiskola Harkácsi Pimpó Bábcsoportjának a Lúdas Matyi előadásáért, rendezte: Dolinsky Irén, Vezér Klára és Csutor Vezér Zsófia
  • a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A makrancos asszony és az ördög előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde
  • a Feledi Szombathy Viktor Alapiskola Meseláda Bábcsoportjának a Kádár Kata története előadásáért, rendezte: Makó Kovács Erika
  • a Pozsonyi Duna utcai Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium Iciri-Piciri Bábcsoportjának Az öreg halász és a nagyravágyó felesége, rendezte: Farkas Márta
  • a Felsővámosi Alapiskola TIKIRIKI Bábcsoportjának  A kismalac és a farkas előadásáért, rendezte: Rebro Ágota
  • a Kisgéresi Magyar Tannyelvű Alapiskola Mustármag Bábcsoportjának a József az álomlátó előadásáért, rendezte: Blanár Gabriella

GYEREKZSŰRI DÍJA:

  • a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ Gézengúzok Bábcsoportjának A makrancos asszony és az ördög előadásáért, rendezte: Csörgei Tünde

SZERKESZTETT JÁTÉKOK

Bronzsávos minősítés:

  • a Marcelházi Alapiskola Napsugár Hagyományőrző Csoportjának a Játszani jó! előadásáért, rendezte: Poništ Tünde

Ezüstsávos minősítés:

  • a Bolyi Alapiskola és Óvoda Ficánka Gyermekcsoportjának a Tavaszi gyermekjátékok előadásáért, rendezte: Kondás Viola és Horbulák Petronella
  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Galiba Gyermekcsoportjának  a Bálos-Ok, Bálo-Sokk előadásáért, rendezte: Pierzchala Mária, Szászi Edina és Székely Zsuzsa

Aranysávos minősítés:

  • a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezet  Fókusz Gyermekszínpada I. csoportjának  A fülemile előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
  • a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergőcök Csoportjának az Így volt, igaz volt, mese SE volt előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén

Gyémántsávos minősítés:

  • az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Titok-tár előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó

GYEREKZSŰRI DÍJA:

  • az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportjának a Titok-tár előadásáért, rendezte: Köteles Judit és N. Tóth Anikó

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJA:

  • N. Tóth Anikónak, az Ipolysági Pongrácz Lajos Alapiskola Csillag-szóró Gyermekszínjátszó Csoportja rendezőjének a kiváló dramaturgiai munkáért

SZÍNJÁTSZÓK

Bronzsávos minősítés:

  • a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportjának  A kiskakas gyémánt félkrajcárja előadásáért, rendezte: Pirigyi Mária és Szabó Alica
  • a Bélyi Alapiskola Csicsergő Színjátszó Csoportjának A tök és a csikó előadásáért, rendezte: Szakszon Anna

Ezüstsávos minősítés:

  • a Jánosi Alapiskola és Csemadok Csicsóka Színjátszó Csoportjának A rátóti csikótojás előadásáért, rendezte: Milen Gabriella
  • a Tornaljai Kazinczy Ferenc Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola Kincskeresők Színjátszó Csoportjának a Ludas Matyi előadásáért, rendezte: Mészáros Piroska és Okos Zsuzsanna
  • a Füleki Gimnázium és a Csemadok Alapszervezet Zsibongó Kisszínpadának a Várról várra zeng az ének… előadásáért, rendezte: Szvorák Zsuzsa
  • a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportjának a Völgyhíd előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén

Aranysávos minősítés:

  • a Dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ és a Csemadok Vámbéry Ármin Alapszervezet Fókusz Gyermekszínpada II. csoportjának az Árvácska előadásáért, rendezte: Jarábik Gabriella és Kuklis Katalin
  • a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpadának a József és testvérei előadásáért, rendezte: Écsi Gyöngyi, jelmeztervező: Kotiers Éva
  • a Galántai Kodály Zoltán Gimnázium Kodály Zoltán Gimnázium Bábcsoportjának  A teremtés előadásáért, rendezte: Mészáros Andrea

GYEREKZSŰRI DÍJA:

  • a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportjának a Völgyhíd előadásáért, rendezte: Magyar Gaál Lívia és Nagy Irén

A ZSŰRI KÜLÖNDÍJAI:

  • Benko Pálnak és Fero Mráznak, a Füleki Gimnázium és a Csemadok Alapszervezet Zsibongó Kisszínpada tagjainak a kiemelkedő látványvilágért
  • Pirigyi Máriának és Szabó Alicának, a Királyhelmeci Speciális Alapiskola Varázskerék Színjátszó Csoportja rendezőinek a kiváló színházpedagógiai munkáért
  • Gál Ádám Vajknak, a Hetényi Református Gyülekezet Tábita Színpada tagjának a kiváló színészi alakításért
  • Hajas Renátának, a Nyárasdi Tekergők Polgári Társulás és alapiskola Tekergők Csoportja tagjának a kiváló színészi alakításért