Drámai csatában maradtak alul a dunaszerdahelyi lányok

Publikálva: 2019, október 13 - 17:49
Vasárnap délután a városi sportcsarnokban fogadták a dunaszerdahelyi DAC kézilabdás lányai az Olomouc csapatát a MOL extraligában.

A sárga-kékek jól kezdték a találkozót, mert egészen 5-3-ig vezettek, s úgy tűnt, meglehet a második dunaszerdahelyi győzelem az élvonalban. Ezután viszont a vendégek átvették az irányítást és ugyan a lányaink jól harcoltak, a félidő egygólos olomouci előnnyel végződött (13-14).

A második játékrészt a vendégek indították jobban, három gólra növelték az előnyüket, de a 48.perc elején már egy góllal ismét nálunk volt az előny, sajnos mint később kiderült, a mérkőzésen utoljára. A csehek négy gólt lőttek sorozatban, s ugyan a végén sikerült egy találatra megközelíteni őket, de Monika Rajnohová 8 és Bízik Boglárka 6 találata sem volt elég az egyenlítéshez, a vége 25-26 lett.

HC DAC Dunaszerdahely - DHK Zora Olomouc 25-26 (13-14)

A lányok jövő héten az SHK Veselí nad Moravou csaptának vendégeként javíthatnak az élvonalban.