BESZÁMOLÓ: NYITRA-DAC 1:2 (1:1)

Publikálva: 2019, augusztus 26 - 08:57
Végre győzelem! Küzdelmes meccsen gyűrtük le a Nyitrát, s véget vetettünk egy hónapja tartó bajnoki nyeretlenségünknek. Koštrna és az exnyitrai Fábry góljai szállították a három pontot, így jó hangulatban készülhetünk a jövő heti rangadóra.

„Muszáj nyernünk, jelenlegi helyzetünkben szükségünk van a három pontra” – nyilatkozta a mérkőzés előtt vezetőedzőnk, Peter Hyballa, aki a sérült Ronan és Kalmár kivételével minden játékosra számíthatott a keretből. A védelem bal oldalára visszakerült Davis, Blackmant ezúttal feljebb tolta a mester, a bal szárnyon pedig Taiwo kezdett. A mérkőzés előtt egy órával eleredt az eső a Zobor felett, de a cikázó villámok szerencsére elkerülték Nyitrát.

Ennek ellenére majdnem lecsapott a mennykő a hazaiakra, mikor az első percben Davis beadását Farkaš perdítette veszélyesen a saját kapuja fölé. Kis híján öngól lett. Utána a fehér mezesek próbálkoztak: hatalmas lyukat hagytunk hátul, amit Gatarić igyekezett kihasználni, és meglódult a kapunk irányába. Szerencsénk volt, hogy a végére elvesztette a lendületét, és beérték őt védőink. Elől mindenekelőtt Blackman okozott fejtőrést a hazai hálóörnek. Panamai játékosunk gyakran cirkált az ötös vonalán, kár, hogy a centerbe kapott labdákkal vagy nem találta el a kaput, vagy a védőkbe lőtte azokat.

A 21. percben Ramirez kihagyott lehetőségénél kaptunk a fejünkhöz. Čo robí? – kérdezték még a szlovák kollégák is a sajtószektorban. Azt történt ugyanis, hogy simán lefutotta Farkašt, már csak lőnie kellett volna, ehelyett lepasszolta a labdát. De, hogy kinek, azt mi sem fejtettük meg azóta sem, mert senki nem volt mellette a mieink közül. Aztán újabb góllal kecsegtető helyzeteket dolgoztunk ki, csak egyvalami hiányzott ahhoz, hogy gólt kiálthassunk. Az az apró dolog pedig nem más volt, mint az önbizalom. Fábry, Taiwo és Vida Máté is tüzelhetett volna, ehelyett a passzt választották – tévesen.

A 35. percben kimaradt a kihagyhatatlan. Egy szélen megjátszott gyönyörű támadás során Blackman Vida Mátéhoz továbbított, aki berúgta az ötösre az ott várakozóknak, de Fábry, majd Taiwo próbálkozását is nagy bravúrral védte Šípoš. Majd jött a derült égből villámcsapás, és a Nyitra Ristovski révén megszerezte a vezetést – 1:0. A védelmünk megint elaludt, és újfent megismétlődött a korábbi meccseken már sokat látott jelenet: az ellenfél az első komoly akciójából bevette a kapunkat. Szerencsénkre most viszont nem kellett sokat várni az egyenlítésre, mert Koštrna Fábry beadása után rögtön a következő percben fejjel egyenlített – 1:1. A félidő hosszabbításában Fábry gurított laposan kapura, de ezzel nem hozta zavarba Šípošt.

Lehet, hogy Hyballa a srácok lelkére beszélt a szünetben, mert Blackman a 49. percben olyan helyről célozta meg a kaput, ahonnan az első játékrészben még százszor lepasszolta volna – Šípošnak kellett menteni. Davis játékára sem lehetett panasz; egy csellel úgy megetette Vrábelt, hogy még a lelátón ülők is jól laktak vele. Kár, hogy a beadásból már nem lett desszert, mert lepattant a nyitrai védőfalról. Az 56. percben mégis felkerült a hab a tortára: Davis újabb beadását Fábry pofozta be a számunkra legjobb helyre – 1:2. Ez volt Andrej első gólja klubunk színeiben, de csak visszafogottan ünnepelt, mert egy éve még épp a Nyitra játékosa volt.

A vezető találat meghozta az önbizalmunkat is, aminek az első félidőben még híján voltunk – Vida Máté erős lökete pattant szögletre. Hyballa Vida Kristophert és Divkovićot is pályára küldte, s nem hisszük, hogy mást súghatott a fülükbe, minthogy próbálják meg megszerezni a harmadik gólt is. A 74. percben mégis Kružliak volt az, aki tili-toli helyett egy erőset a labdába bikázott, erre azonban a nyitrai kapus is számított. A csapatot elkísérő 373 szurkoló ma ismét 12. játékosként hajtotta a fiúkat. Megérdemelték volna az újabb gólt, amely Ramirez és Vida Kristopher összmunkája után akár meg is születhetett volna, ha Vida visszagurítására lett volna érkező. A 82. percben Ramirez fejesében nem volt kellő erő, utána pedig elfogyott az idő az újabb gólhelyzetre. Maradt hát az egygólos siker, ami most legalább annyira kellett nekünk, mint egy falat kenyér.

Két vereség és egy döntetlen után végre három pontnak szólt a meccs végi Szép volt, fiúk! Az első félidei forgatókönyv kísértetiesen hasonló volt az eddigi meccseken tapasztaltakéhoz: az ellenfél az első támadását gólra váltotta, ám ezúttal hamar jött a válasz. A második játékrészben pedig a győztes találatot is megszereztük. Ma a nagyobb minőséget képviselő csapat jött le győztesként a pályáról. A táblázatban mindez úgy mutatkozik meg, hogy megőriztük a harmadik helyünket, s mivel a Slovan a Téglamezőn nem bírt a Zsolnával, hat pontra kerültünk a két éllovashoz. Az előttünk álló héten pedig készülhetünk a Slovan elleni örökrangadóra. A meccset szeptember 1-jén, 18:00-tól játsszuk a MOL Arénában.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon fontos három pontot szereztünk. Már a mérkőzés elején is azt mondtam, hogy kell nekünk a győzelem. Számomra azonban nem csak az a fontos, hogy nyertünk, hanem a stílus is. Sok helyzetet kidolgoztunk, egy jó kontra után mégis a hazaiak szereztek gólt. Ezután frusztrálttá váltunk, de szerencsére ez most csak ötven másodpercig tartott, és máris jött az egyenlítés, a második félidőben pedig a győztes találat. Egész héten nagyon jó edzéseink voltak, a tegnapi tréning volt az egyik legjobb, amióta a klubnál dolgozom. Nagyon szerencsések vagyunk, és büszkék erre a győzelemre. Az elismerés kijár a Nyitrának is.”

Marián Süttö (Nyitra): „Nem lehetek elégedett az újabb hazai vereséggel. A nagyobb minőséget felmutató DAC nyerte meg a meccset. Gólt adtunk, majd egy percen belül ismét döntetlen volt az állás. Az ellenfél több helyzetet dolgozott ki. Kár, hogy 1:1-nél nem jöttek be a kontráink, és ezt a vendégek megbüntették. A tapasztalatlanságunkra fizettünk rá. Nincs elég tapasztalt játékosunk. Gratulálok az ellenfélnek, de a saját játékosaim előtt is emelem kalapom, mert kiadtak magukból mindent. Tovább kell dolgoznunk. A ligában nem minden csapat ilyen erős, mint a Dunaszerdahely, ezért biztos vagyok benne, hogy mások ellen tudunk majd pontokat gyűjteni.”

FC NYITRA - FC DAC 1904 1:2 (1:1)
Fortuna Liga, 6. forduló, Zoboraljai Stadion - Nyitra, 2019.08.25., 19:15
Játékvezetők: Chmura - Ádám, Bobko