Bayo: Benne van a gól!

Publikálva: 2019, augusztus 27 - 13:32
Első alkalommal volt kezdő a Celticben, máris két gólt lőtt Vakoun Issouf Bayo.

Vakoun Issouf Bayo számára a tegnapi, Hearts elleni skót élvonalbeli mérkőzés volt az első, amelyen az elejétől pályán volt a Celtic Glasgow csapatában. A DAC egykori támadója remekül debütált, a 29. (1:0) és a 60. percben (3:0) talált a hálóba. Bayo a meccs legjobbjának járó Man of the Match címet is begyűjtötte.

A 22 éves elefántcsontparti csatár 2018-ban szerepelt Dunaszerdahelyen, és a klub egyik legjobb góllövőjévé vált. Összesen 32 tétmeccsen 22 találatot szerzett, ami mellé 9 gólpasszt is jegyzett.

Bayo a télen igazolt a skót óriáshoz, de sérülés miatt eddig nem tudott stabil kezdőjátékossá válni. Tavasszal egyetlen bajnokin kapott lehetőséget néhány percre, az új idényben pedig a Bajnokok Ligája és az Európa-liga selejtezőjében is csereként egy-egy rajtot gyűjtött. A tegnapi összecsapáson 77 percet töltött a pályán.