Vereség Olomoucban, megszakadt a DAC győzelmi sorozata

Publikálva: 2021, február 18 - 11:10
Megszakadt a HC DAC Dunaszerdahely női kézilabdacsapat nyolc mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, a sárga-kékek a cseh Olomouc otthonában szenvedtek 29:26-os vereséget.

Jól kezdte a mérkőzést a DAC, amely az 5. percben 2:4-re is vezetett, ekkor viszont a hazaiak öt gólt is szereztek zsinórban és megfordították az állást 7:4-re. Folyamatosan fej-fej mellet küzdött a két csapat, a szünetre 15-16-os dunaszerdahelyi vezetéssel vonult a két gárda.

Fordulás után is folytatódott a szoros küzdelem, viszont a 47. perc után többször is betaláltak a cseh játékosok, és az 53. percben már öt góllal vezettek. A hazaiak már megtartották az előnyt, három góllal győztek a DAC felett.

Ezzel megszakadt a dunaszerdahelyi gárda nyolc mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata, de a sárga-kékek csak a második vereségüket szenvedték el a bajnokságban.

MOL Extraliga:
DHK Zora Olomouc – HC DAC Dunaszerdahely 29:26 (15:16)
Dunaszerdahelyi gólszerzők: Bízik Réka, Juhos Kata, Élő Beatrix 7-7, Bugár Cintia 4, Kristína Pastorková 1.