Válogatottjaink akcióban: Njie és Ramirez debütált, Kalmár mérlege gól és gólpassz

Publikálva: 2020, október 15 - 12:33
A szezon második asszociációs terminusában a DAC hét játékosa is pályára lépett, akik közül csapatkapitányunk volt a legsikeresebb. Összegzés.

A DAC kilenc labdarúgójának is érkezett megvívó az októberi nemzetközi összecsapásokra. Malý Matúš és Sebastián Nebyla részt vettek az U20-as szlovák válogatott poprádi ellenőrző összetartásán, amely során nem abszolvált mérkőzést a korosztályos nemzeti csapat. A többi DAC-labdarúgó azonban pályára léphetett.

Az eredményesség és a lejátszott percek tekintetében is csapatkapitányunk, Kalmár Zsolt zárta a legsikeresebb hetet. Kalmár a magyar válogatott mindhárom tétmérkőzésén a kezdőcsapatban kapott helyet, Bulgária ellen pedig góllal és gólpasszal vette ki a részét a nemzeti együttes a 2020-as Eb selejtezőjének a döntőjébe való bejutásából. A Nemzetek Ligájának két összecsapásán Schäfer András is szerepet kapott.

Sainey Njie és Eric Ramirez is bemutatkozhatott hazája válogatottjában. Njie a Kongó elleni felkészülési találkozón debütált, amelynek színeiben Yhoan Andzouana is pályára lépett. Ezzel egy olyan különleges helyzet állt elő, amely során klubunk két futballistája egy nemzetközi összecsapáson nézhetett egymással farkasszemet. Ramirez a Paraguay elleni 2022-es vb-selejtezőn húzhatta magára első alkalommal a venezuelai felnőttválogatott mezét.

Martin Jedlička a cseh huszonegy éven alatti válogatott mindkét Eb-selejtezős mérkőzését végig védte, és mindkettő során több bravúros védést is bemutatott. A cseh „oroszlánkölykök” ugyan továbbra is a tabella élén állnak, ám a Skóciában elszenvedett vereség komolyan veszélyeztetheti a továbbjutási terveiket.

A DAC felnőttcsapata tagjainak találkozói az októberi válogatott mérkőzéseken:

Kalmár Zsolt, Schäfer András (Magyarország) – a 2020-as eb selejtezőjének elődöntője és a Nemzetek Ligája
2020.10.8., csütörtök, 20.45 óra, Szófia: Bulgária-Magyarország 1:3 (0:1) Kalmár 69 perc (1 gól és 1 gólpassz), Schäfer kispad
2020.10.11., vasárnap, 20.45 óra, Belgrád: Szerbia-Magyarország 0:1 (0:1) Kalmár 90 perc, Schäfer 15 perc
2020.10.14., szerda, 20.45 óra, Moszkva: Oroszország-Magyarország 0:0, Kalmár 76 perc, Schäfer 14 perc

Eric Ramirez (Venezuela) – a 2022-es vb selejtezői
2020.10.10., szombat 01.30 óra, Barranquilla: Kolumbia-Venezuela 3:0 (3:0) Ramirez cserepad
2020.10.14., szerda, 00.00 óra, Mérida: Venezuela-Paraguay 0:1 (0:0) Ramirez 3 perc

Ion Nicolaescu (Moldova) – felkészülés és a Nemzetek Ligája
2020.10.7., szerda, 20.45 óra, Firenze: Olaszország-Moldova 6:0 (5:0) Nicolaescu 78 perc
2020.10.11., vasárnap, 20.45 óra, Athén: Görögország-Moldova 2:0 (1:0) Nicolaescu 57 perc
2020.10.14., szerda, 20.45 óra, Kisinyov: Moldova-Szlovénia 0:4 (0:3) Nicolaescu 78 perc

Yhoan Andzouana (Kongó) – felkészülés
2020.10.9., péntek, 18.00 óra, Algarve, Portugália: Kongó-Gambia 0:1 (0:0) Andzouana 90 perc

Sainey Njie (Gambia) – felkészülés
2020.10.9., péntek, 18.00 óra, Algarve, Portugália: Kongó-Gambia 0:1 (0:0) Njie 11 perc
2020.10.13., kedd, 14.00 óra, Algarve, Portugália: Gambia-Guinea – törölve a guineai csapat játékosainak pozitív koronavírus-tesztjei miatt

Martin Jedlička (Csehország U21) – a 2021-es eb selejtezői
2020.10.9., péntek, 18.30 óra, Edinburgh: Skócia-Csehország 2:0 (1:0) Jedlička 90 perc
2020.10.13., kedd, 17.30 óra, Marijampolé: Litvánia-Csehország 0:1 (0:1) Jedlička 90 perc