Válogatottjaink akcióban: négyből négyen lépték át az álmok kapuját!

Publikálva: 2020, november 19 - 12:20
A novemberi asszociációs terminusban hat DAC-játékos képviselhette a hazáját, négyen közülük a jövőévi Európa-bajnokságra való kijutásért küzdöttek meg. És mindannyian sikerrel jártak!

A 2020/21-es szezon harmadik válogatott szünete több DAC-futballista személyi statisztikájába is arany betűkkel íródik bele.

A jövőévi kontinensviadalért folyó küzdelmet végül a Kalmár Zsoltot és a Schäfer Andrást is soraiban tudó magyar felnőttválogatott, akárcsak a cseh és horvát 21 éven alatti nemzeti csapat is sikerrel zárta. Így Martin Jedlička és Marko Divković is ünnepelhetett.

Magyarország mindhárom novemberi mérkőzésén diadalmaskodott, aminek köszönhetően az Eb-re való kijutás mellett egy váratlan bónusz formájában megnyerte a Nemzetek Ligája csoportját és feljutott az A-divízióba. Kalmár Zsolt Szerbia ellen megszerezte második gólját a címeres mezben, a Törökország elleni tegnapi összecsapás pedig már a 23. tétmérkőzése volt a jelenlegi idényben.

Martin Jedlička a cseh huszonegy éven alatti válogatott tíz selejtezős találkozójából nyolcon védett, csak San Marino ellen hiányzott. Tehát egyértelmű kulcsembere volt annak a csapatnak, amely csoportgyőztesként (ahova a harmadik kosárból sorsolták őket) kvalifikálta magát a kontinensviadalra. Sikerült azt a horvát válogatottat is megelőzniük, amelynek színeiben bemutatkozhatott Marko Divković. Fiatal szélsőnk a selejtezősorozat zárómérkőzésén lépett pályára Litvánia ellen, és a gólzáporos sikerből három (!) gólpasszal vette ki a részét.

Sainey Njie is debütált, hiszen a 2021-es Afrika-kupa selejtezősorozatában első alkalommal volt a gambiai kezdő tizenegy tagja, mégpedig Gabon ellen. A tizenkilenc esztendős futballistának ez volt a második válogatottbeli rajtja, az elsőnél csereként állt be. Ion Nicolaescu több nemzetközi tapasztalattal rendelkezik, az Oroszország és a Koszovó elleni összecsapásokon a 11. és a 12. válogatottbeli fellépését abszolválta, Görögország ellen pedig sárga lapos eltiltás miatt hiányzott.

Ahogy az ismert, a koronavírus meghiúsította Eric Davis és Cesar Blackman válogatottbeli szereplését. A panamaiak a játékosaink nélkül két felkészülési találkozót abszolváltak Ausztriában: Japántól 0:1-es, az USA ellen pedig 2:6-os vereséget szenvedtek.

A DAC felnőttcsapata tagjainak programja a novemberi válogatott mérkőzéseken:

Kalmár Zsolt, Schäfer András (Magyarország) – a 2020-as Eb selejtezőjének döntője és a Nemzetek Ligája
2020.11.12., csütörtök, 20:45 óra, Budapest: Magyarország-Izland 2:1 (0:1) Kalmár 60 perc, Schäfer cserepad
2020.11.15., vasárnap, 20:45 óra, Budapest: Magyarország-Szerbia Kalmár 90 perc és 1 gól, Schäfer 13 perc
2020.11.18., szerda, 20:45 óra, Budapest: Magyarország-Törökország 2:0 (0:0) Kalmár 45 perc, Schäfer cserepad

Ion Nicolaescu (Moldova) – felkészülés és a Nemzetek Ligája
2020.11.12., csütörtök, 18:00 óra, Kisinyov: Moldova-Oroszország 0:0, Nicolaescu 63 perc
2020.11.15., vasárnap, 20:45 óra, Kisinyov: Moldova-Görögország 0:2 (0:2) Nicolaescu sárgalapos eltiltás
2020.11.18., szerda, 20:45 óra, Pristina: Koszovó-Moldova 1:0 (1:0) Nicolaescu 90 perc

Sainey Njie (Gambia) – az Afrikai Nemzetek Kupája selejtezői
2020.11.12., csütörtök, 20:00 óra, Franceville: Gabon-Gambia 2:1 (1:0) Njie 45 perc
2020.11.16., hétfő, 17:00 óra, Bakau: Gambia-Gabon 2:1 (0:0) Njie cserepad

Martin Jedlička (Csehország U21) – a 2021-es Eb selejtezői
2020.11.13., péntek, 18:00 óra, Heraklion: Görögország-Csehország 0:2 (0:0) Jedlička 90 perc

Marko Divković (Horvátország U21) – a 2021-es Eb selejtezői
2020.11.12., csütörtök, 16:00 óra, Edinburgh: Skócia-Horvátország 2:2 (0:2) Divković nem volt nevezve
2020.11.17., kedd, 17:00 óra, Pula: Horvátország-Litvánia 7:0 (3:0) Divković 76 perc