Újra nyertek a kézis lányok

Publikálva: 2020, február 23 - 08:18
A HC DAC női kézilabdacsapata Hodonín együttesét fogadta szombat délután a városi sportcsarnokban.

A mérkőzés elején a vendégek kapták el jobban a ritmust, s elkezdték a gólgyártást, amelynek köszönhetően a 18.percben már 7 gól volt a különbség a javukra, s ekkor úgy tűnt, a sárga-kékeknek nem lesz esélyük otthont tartani a pontokat. A 21.percben még 5-12 olt az állás, de ezután sorozatban 8 gólt lőttek a dunaszerdahelyi lányok, s az utolsó percben már ők vezettek és a félidő 14-13-as csallóközi előnnyel zárult.

A második játékrészben szoros volt az eredmény, de a hajrában a sárga-kékek Bízik Boglárka vezetésével nem engedtek esélyt ellenfelüknek és négy góllal nyerni tudtak a fontos mérkőzésen.

Jövő héten a szlovákiai csapatok rangadóján a vágsellyeiek otthonában mérkőzik a csapat.

HC DAC Dunaszerdahely – HK Hodonín 30-26 (14-13)
A DAC gólszerzői: Bízik Boglárka 10, Monika Rajnohová 7, Straka Mária 3, Brunczvik Fanni 3, Kozma Dominika 4, Pénzes Mónika 2, Bugár Cintia 1.