U19: DAC - Szenice 1:1 (0:0)

Publikálva: 2019, március 11 - 15:25
Idegenlégiós gólokkal született a döntetlen. U19-es együttesünk már 20 perc után elvesztette kiállított kapusát, majd a két pontot is. Csóka a találkozó legvégén szerzett találata immár hétmeccsesre nyújtotta fiataljaink veretlenségi sorozatát.

FC DAC 1904 - FK Senica 1:1 (0:0)

2019.03.09., szombat, 11.00

Gólszerzők: 87. Csóka - 66. Sepulveda

Piros lap: 19. Bajnóczi

Játékvezető: Jurenka - 50 néző

DAC U19: Bajnóczi - Magyar, Dolinský, Csóka, Piliar (46. Nagy M.) - Slebodník, Gembický (21. Bénes), Bari - Holík (70. Dibúz), Kelemen, Doktorík

Edzői értékelés

Szijjártó László: „Uraltuk a találkozót, ám hiányzott az iram, és az első 20 percben legalább két gólt kellett volna szereznünk. Ezzel ellentétben, egy, a kapusunk által rosszul megoldott szituáció, majd az azt követő piros lap cserére és a taktikai felállásunk megváltoztatására kényszerített minket. A második félidőben is szerettünk volna támadó szellemben futballozni és ötletesen megoldani a játékhelyzeteket, ám az egyik hátulról induló támadásépítésnél hibáztunk, aminek köszönhetően az ellenfél nyitott védelem ellen hozhatta a labdát, és sikerült is betalálniuk. Pár perccel később egy, a térfekünkön elkövetett, következő rossz passz után ismét felkínáltuk ellenfelünknek egy gyors kontratámadás, majd egy szabálytalanság után a tizenegyesrúgás lehetőségét. Szerencsére Bénes megfogta a büntetőt, megtartva ezzel a csapatot. A találkozó legvégén sikerült kiegyenlítenünk, amikor is egy szöglet után Csóka volt eredményes. Örülünk a játékosok mentalitásának, amelyet 70 percig, emberhátrányban futballozva mutattak.“

A hétvégi, 20. fordulóban a táblázaton egy hellyel mögöttünk lévő Zsolna műfüves pályáján vendégeskedik a DAC U19. Kezdés szombaton 11:00 órától.