Tisztes helytállás a cseh bajnok ellen

Publikálva: 2019, augusztus 31 - 17:31
A HC DAC Dunaszerdahely kézilabdás lányai megkezdték a küzdelmet a cseh-szlovák MOL Ligában, ahol az elmúlt év legjobb cseh csapata, a DHK Baník Most volt az ellenfél.

A városi sportcsarnokban lelkes közönség biztatta a sárga-kékeket, de a mérkőzés kezdetétől a vendégek irányították a találkozót. Az első dunaszerdahelyi MOL ligás találatot a harmadik percben Bugár Cintia jegyezte, viszont 1-2 után is a Most csapata folytatta a gólgyártást, s 12 percnyi játék után már 2-10 volt az állás. Ezután a dunaszerdahelyieknek jobban ment a támadások befejezése, de a cseh bajnok továbbra is uralta a találkozót, s a félidőben 10-21 volt az eredmény.

Mindez természetesen a papírforma, de a lányoknak fontos ilyen mérkőzéseket játszaniuk, hogy erős csapatok ellen tudjanak fejlődni. A második félidőben a lányok tovább küzdöttek, s tisztesen helyt álltak. A vége 22-41 lett, Bugár Cintia 8, az új szerzemény, Bízik Boglárka 7 találatot jegyzett, s a tudjuk, lesz még jobb eredmény a bajnokságban, ahol egyébként is a tapasztalszerzés a cél az első idényben.

HC DAC Dunaszerdahely - DHK Baník Most  22-41 (10-21)

Jövő héten a dunaszerdahelyi lányok a prágai Slaviával mérkőznek majd.

(Cikkünk hamarosan képgalériával egészül ki.)