A Pohronie-DAC mérkőzés előtt: csak így tovább!

Publikálva: 2020, augusztus 12 - 09:35
Az új bajnoki idény találkozói gyors egymásutánban következnek: szerdán a második, míg szombaton a harmadik forduló vár csapatunkra. A Pohronie-DAC összecsapás szerdán 19:00 órakor kezdődik.

Álomszerű kezdés

Nem is indulhatott volna számunkra jobban a szezon. A DAC vasárnap sima, 6:0-s győzelmet aratott a Szered felett, amellyel egy új élvonalbeli klubrekordot is felállítottunk. Viszont nincs sok időnk ennek örülni, ugyanis a bajnokság angol héttel folytatódik.

Immár holnap a tavalyi újonc otthonában lépünk pályára, szombaton pedig a Nyitrát fogadjuk. A sárga-kékek tehát hét nap alatt három találkozót abszolválnak. Időközben tegnap az UEFA kisorsolta az Európa-liga 1. selejtezőkörének párosait is: augusztus 27-án az izlandi HF Hafnarfjördur gárdájával csapunk össze. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, amelyet a gejzírek országában rendeznek.

Pontmentés a ráadásban

A Pohronie együttese is jól kezdte a második élvonalbeli idényét, hiszen Aranyosmaróton sikerült döntetlent elérniük, méghozzá úgy, hogy a 84. percben még 0:2-es hátrányban voltak. Az egyenlítő gólt az angol James Weir szerezte a hosszabbítás perceiben szabadrúgásból.

A tavalyi szezon végével együtt ez volt sorozatban az ötödik veretlenül megvívott mérkőzés Radványi Miklós védencei számára. Utoljára a rájátszás első fordulójában szenvedtek vereséget a Trencsén ellen (3:0), azóta háromszor győztek és kétszer döntetlent játszottak.

A DAC egykori támadója és vezetőedzője, aki tavaly októbertől ül a garamszentkereszti gárda kispadján, további erősítésekre és csapatátépítésre használta ki a nyári szünetet. Ellenfelünk védelmébe egy, számunkra is jól ismert név érkezett: Dominik Špiriak.

A két csapat eddigi egymás elleni mérkőzései az élvonalban:
2019.07.28. - DAC-Pohronie 5:1, gólszerzők: Vida K. 2, Kalmár, Taiwo, Ramirez, 7396 néző
2019.10.26. - Pohronie-DAC 0:2, gólszerzők: Kalmár, Kružliak, 2094 néző

Történelem

Az első két egymás elleni élvonalbeli mérkőzés remekül sikerült számunkra. Tavaly a DAC szintén a második fordulóban odahaza 5:1-es sikert aratott, és októberben az ellenfél otthonából is sikerült elhoznunk a pontokat. Nos, csak így tovább!

Tegyük még hozzá, hogy összesen 8 gól esett ezeken a találkozókon, ami nagyszerű, 4-es meccsenkénti átlagot jelent.

A szurkolói utazásról és a belépőjegyek értékesítéséről szóló információkat itt olvashatják.

A Fortuna Liga 2. fordulója:
Kedd, 2020. augusztus 11., 18:00 ó: Trnava-Ružomberok, 19:00 ó: Žilina-Nitra, Slovan-Michalovce
Szerda, 2020. augusztus 12., 19:00 ó: Pohronie-DAC, Sereď-Senica, Trenčín-Zlaté Moravce

A Pohronie-DAC bajnoki mérkőzés holnap 19:00-kor kezdődik, játékvezetők Ochotnický - Bednár, Jánošík.

Mint minden tétmeccsről, holnap Garamszentkeresztről is élőben jelentkezünk szöveges közvetítés keretén belül. Kövesse a mérkőzést percről percre honlapunkon!

forrás: dac1904.sk