Nem elég az egy jó félidő

Publikálva: 2016, november 5 - 18:40
Az új vezetőedzőnk kinevezését követő harmadik mérkőzésünket is idegenben vívjuk, László Csaba először éli át az égszínkékek elleni rangadó hangulatát. A Slovan-DAC összecsapás vasárnap 15.20 órakor kezdődik.

Mindkét csapatnál edzőváltás

A DAC új vezetőedzője, az 52 éves László Csaba holnap harmadszor ül együttesünk kispadján, és harmadszor is idegenben. A Nagyszombat (0:1) és a Miava (2:1) után a Slovan következik. „Nagyszombatban remekül játszottunk a második játékrészben, Miaván pedig inkább az elsőben jött ki jobban a lépés. Ha viszont sikeresek akarunk lenni a Slovan ellen, akkor az egész kilencven perc során jól és koncentráltan kell futballoznunk”, jelentette ki csapatunk edzője, aki ezúttal sem számolhat a sérült Pačinda és Szarka játékára.

A remek formában játszó „égszínkékek” jelenleg a bajnokság leghosszabb győzelmi sorozatával büszkélkedhetnek - a legutóbbi négy összecsapásukon egyaránt diadalmaskodtak. Odahaza legyőzték a nagymihályiakat és a szeniceieket, Aranyosmaróton kiütéses, 5:1-es győzelmet arattak, legutóbb pedig a Zólyombrézót fektették két vállra 2:0 arányban. Utoljára egy éve volt hasonlóan jó sorozatuk.

Nemcsak a DAC, hanem a Slovan is már váltott edzőt ebben a szezonban. A ciprusi Papavasiliout épp a két együttes első idénybeli mérkőzése előtt váltották le. Ezért az augusztusi, Disznólegelőn lejátszott rangadón ideiglenesen Vladimír Koník vezette a pozsonyiakat, a 6. fordulótól pedig a 39 esztendős szerb Ivan Vukomanovic dirigálja a csapatot. Az ő irányítása alatt kilenc találkozón 17 pontot szerzett holnapi ellenfelünk.

Számok a 49. rangadó előtt

A holnapi derbi a két csapat 49. egymás elleni összecsapása lesz. A Slovan számára a vasárnapi lesz egyúttal a kétezredik élvonalbeli találkozó, ha a háború utáni időszakot vesszük figyelembe - vagyis a föderális és az 1993 után induló szlovák ligát.

25 szerzett góljával a Slované a bajnokság harmadik leggólképesebb támadósora (csak a 34 gólt szerző Zsolna és a 27 találatnál járó Rózsahegy jobb), a DAC-nak pedig a sároseperjesiekkel holtversenyben a második legrosszabb védelme 23 bekapott góllal (az aranyosmarót néggyel többet inkasszált). Viszont az elsőházban tanyázó együttesek közül mienk a legjobb támadósor (15 szerzett gól).

A Slovan legjobb góllövője a guineai támadó középpályás, Seydouba Soumah (7 gól), míg a magyar válogatott Priskin Tamás, és a Mitchell Schet - Joeri de Kamps holland duó egyaránt három találatnál jár.

A holnapi összecsapás követően válogatott mérkőzések miatti szünet következik.

Történelem

A 2016/17-es idény első egymás elleni mérkőzését napra pontosan három hónapja vívták a felek, augusztus 6-án a Slovan 3:2-es győzelmet aratott a Disznólegelőn (gólszerzők: Schet 2, Soumah - Štepanovský, Šabala). A versenynaptár szerint holnap a DAC lenne a pályaválasztó, azonban az átmeneti otthonunkban, Szencen biztonsági okok miatt nem lehetett megrendezni a mérkőzést. Ezért a klubok megcserélték a 15. és a 26. fordulóban megrendezésre kerülő összecsapások helyszíneit. 2017 áprilisának elején tehát várhatjuk a Slovan elleni rangadót - immáron az új stadionunkban.

A két együttes legelőször az 1988/89-es idényben találkozott, amikor is először 0:0-s döntetlent értünk el a Téglamezőn, majd odahaza 5:2-re vertük az akkori újonccsapatot. A Slovan elleni történelmi első bajnoki találatunkat az a Petr Kašpar szerezte, aki jelenleg épp a pozsonyiak alelnöke. A szép kezdet után azonban az elmúlt közel három évtizedben ellenfelünk örülhetett többször, és az élvonalbeli együttesek közül pont a Slovan lőtte nekünk a legtöbb gólt, és mérte ránk a legtöbb vereséget. Pozsonyban mindössze két ízben sikerült diadalmaskodnunk: az 1996/97-es szezon nyitómérkőzésén (1:2, gólszerzők: Gomes - Zsákovics 11m, Rimanovský 11m), és 2015 márciusában (0:1, Štepanovský).

A Fortuna Liga 15. fordulójának műsora:

Péntek, 2016. november 4., 17.00: Podbrezová-Trenčín (2:1)

Szombat, 2016. november 5., 17.00: Ružomberok-Myjava, Senica-Prešov, Michalovce-Zlaté Moravce

Vasárnap, 2016. november 6., 15.20: Slovan-DAC, 17.30: Žilina-Trnava

A Slovan-DAC bajnoki mérkőzés holnap 15.20-kor kezdődik, játékvezetők Glova - Brendza, Vorel.