Back to top

Mert nőnek lenni jó

Publikálva: 2016, július 12 - 08:55
Május 21-én immáron ötödik alkalommal rendezték meg városunkban a Mert nőnek lenni jó elnevezésű rendezvényt. Az eddigi tapasztalatokról beszélgettünk Mészáros Krisztina ötletgazdával.

Mi volt a kiindulási ötleted két évvel ezelőtt és hogyan jött létre a rendezvény?

A kislányommal akkor már több mint két éve otthon voltam, és mint minden édesanyánál nálam is előtérbe került a kreatív énem. Egy hajnalban álmodtam meg az ötletet, s kora reggel döntöttem úgy, hogy megszervezem. A cél egy egész  napos rendezvény volt, amely olyan légkört teremt az édesanyáknak, dolgozó nőknek, nagymamáknak, amelyben felszabadultan tanulhatnak, fejlődhetnek és elsősorban feltöltekezhetnek. A hajnali ébredés követően pár óra alatt megvolt a helyszín, a dátum és lassan beszerveztem az előadókat is.  Bár, hogy pontosítsak az előadók szinte belesimultak a koncepcióba, mindig jött valaki, aki ajánlott egy barátot, így én csak a vezérfonal megtartására törekedtem. Akkor, több mint két éve még álmodni sem mertem ekkora sikerről, ilyen támogatottságról. Legnagyobb nyereségem a szeminárium által megismert emberek barátsága, és a velem tartó barátaim, családom támogatása!

Kik segítenek azóta a megvalósításban?

Az első szeminárium óta tudatosítottam, hogy mivel tiszta elgondolás, a női létet megkönnyítendő szándék munkálkodik a háttérben, rengeteg segítséget kapok. Ma már Bartalos Tóth Iveta neve legalább annyira összefonódott a rendezvényünkkel, mint az enyém, hiszen a második alkalom óta társszervezője, menedzsere. Segít mindenki, akitől kérjük, sőt olyanok is, akiket meg sem kérünk, de úgy érzik ez egy jó kezdeményezés és támogatnának. A legcsodálatosabb, hogy fő támogatóink visszatérőek, ahogy az előadók közt is van mindig olyan arc, aki már mutatkozott a rendezvényen.

Hogyan változik a résztvevők összetétele és mennyisége?

Jelenleg a terem befogadóképességét teljesen kihasználjuk, s vendégeink egy része már egy hónappal az időpont előtt megkeres bennünket. Az összetétel nagyon színes, épp ezért a témákat is úgy állítottuk össze, hogy univerzálisak legyenek: a legfiatalabb korosztálynak is megfeleljen, de a nagymamák se érezzék kirekesztve magukat.

A férfiak hogyan viszonyulnak hozzá?

Sokan gondolják, hogy a Mert nőnek lenni jó megnevezés azt is takarja, hogy férfinak lenni nem annyira jó, mert csak a hölgyeket emeljük ki. Pedig az elképzelés sosem a férfivilág hanyatlása volt, hanem a nők megerősítése! S ebben nagy különbség mutatkozik. A hölgyek látómezejének kiszélesítéséhez mindig egy férfi előadó is hozzájárul, de vendégként is jelen lehetnének a férjek, barátok. Talán úgy lenne a legerősebb hatása a hallottaknak, a megélteknek, ha a pár is megélné ugyanazt a hangulatot, az eufóriát közösen. Egyébként épp ez a megfoghatatlan energia fogja össze a közösségünket is: elfogadás légköre uralkodik nálunk.

Mi volt a májusi ötödik Mert nőnek lenni jó vezértémája?

Legtöbbször emlegetett kifejezés egyértelműen a mély önelfogadás volt. Nem az a bizonyos egós, én mindenkinél különb vagyok szemlélet, hanem az egységet adó, önmagamat elismerő és magam felé forduló állapotról beszéltünk sokat.

Mi várható a folytatásban?

Megalapítottuk a Mert nőnek lenni jó Polgári társulást, amelynek elnöke Iveta lett. A céljaink közt ugyanaz szerepel, mint a szeminárium koncepciójában is megtalálható: a nők kimozdítása, öröm és annak az életérzésnek a közvetítése, miszerint sosem vagyunk egyedül, mindig kapunk a céljainkhoz segítséget, támogatást.
Szeretnénk beszélgetős esteket, jótékonysági rendezvényeket, fórumokat tartani. Természetesen maga a szeminárium évente kétszer megmarad: már a tavaszi rendezvény végén leültünk és átgondoltuk a legközelebbin mit javítanánk, mire kell odafigyelni.

Ezt már olvasta?

Cookies