Megvan a lányok első győzelme a MOL ligában!

Publikálva: 2019, szeptember 22 - 17:46
Vasárnap délután a galgóciakat fogadták a HC DAC Dunaszerdahely kézilabdás lányai a városi sportcsarnokban.

A mérkőzés kezdődobását a dunaszerdahelyi kézilabda büszkesége, a junior világbajnok Lakatos Rita végezte el. A sárga-kékek nem kezdték jól a mérkőzést, mert az első két gólt a vendégek lőtték, majd 2-5 is volt az eredmény, de szerencsére már a 16.percre megfordult az eredmény és 7-6-ra mi vezettünk. Ezután beindult a dunaszerdahelyi gólgyártás és növekedni kezdett a hazai előny, amely a félidő végére hat találat lett (18-12).

A második játékrészben azután 10 gólra is nőtt, de a vendégek feljöttek, megszorongatni viszont nem tudták a hazaiakat, így első szlovákiai ellenfelét legyőzték a sárga-kékek, akik legjobb góllövője a 8 gólig jutó Straka Mária volt, akit Bízik követett 7 és Rajnohová 6 találattal.

HC DAC Dunaszerdahely - HC Sporta Hlohovec 33-26 (18-12)

A dunaszerdahelyiek a két hazai meccs után két hét múlva a Zlín otthonában mutatkoznak majd be.