Kaotikus hét után győzelemi utolsó meccs idén a MOL Arénában – DAC-NYITRA 1:0 (0:0)

Publikálva: 2019, november 30 - 18:18
Egy kevésbé sikerült első félidőt egy sokkal attraktívabb második követett, melyben Divković révén megszületett a mérkőzés egyetlen találata. Megerősítettük második helyünket a tabellán, így pedig sokkal jobb érzés felkészülni a szezonzáróra, a Slovan elleni rangadóra.

Az idei év utolsó hazai fellépésén egyértelműen győzelmet vártak a szurkolók a csapattól, amely igencsak turbulens időszakot élt meg az elmúlt napokban. Elsőként jött a csapatkapitány, Kalmár Zsolt bokatörése, majd egy hete pénteken kis híján buszbalesetet szenvedett a csapat, másnap Nagymihályban kaptunk egy ötöst, a héten pedig Koštrna hagyta el a klubot. S ha mindez nem volna elég, pénteken még Kružliak is lesérült, így nem tudta vállalni a játékot. Középső védőnk a pénteki edzésen szenvedett hátsérülést. Peter Hyballa gyakran hangoztatja, hogy ebben a klubban soha nem unatkozik az ember, mert itt mindig történik valami. Egy Nyitra elleni győzelem minden bizonnyal jó hatással lett volna az ő idegrendszerére is. A Zobor alatti alakulat azonban remek szériát fut az edzőváltás óta. A királyhelmeci Geri Gergely csapata a legutóbbi három fordulóban hét pontot gyűjtött.

Ellenfelünk pozitív mutatói ellenére mégis mi voltunk kezdeményezőbbek, s már a meccs kezdeti pillanataiban a fehér mezesek tudtára adtuk, mi a célunk a meccsel. Az 1. percben Šípoš kapus passzolta el magát, Divkovićnak viszont nem sikerült őt átemelnie. Kicsivel később Vida Kristopher szélről beadott labdájában volt benne a veszély, a befejezésnél viszont nagyobb pontosságra lett volna szükség az érkező társak részéről. Fölényben játszottunk, a Nyitrán látszott, hogy igyekszik alkalmazkodni az általunk diktált tempóhoz.

18 percnyi játék után már a nyolcadik lövési kísérletünket jegyezhettük fel a mérkőzés jegyzőkönyvébe, viszont ez a Vida Kristopher nevéhez fűződő próbálkozás is kimaradt. A meccs addigi legnagyobb helyzetére a 26. percig kellett várni, ráadásul nem is a mi oldalunkon láthattuk. Beskorovainyi szarvashibája után Gatarić egyedül tört kapura, és már csak Jedlička eszén kellett volna túljárnia, de nem sikerült! Kapusunk a lehető legjobb ütemben érkezett, és hárítani tudott. Száz százalékos ziccert hagyott ki az ellenfél. Sajnos a kimaradt helyzetre nem tudtunk azonnal válaszolni; a kapitányi karszalagot viselő Davis mélységi passzai pontatlanok voltak, Ramirez elől nem igazán bírt az emberfölénnyel, és a társakban sem volt meg a kellő robbanékonyság, ezért nem csoda, hogy 45 percnyi játék után 0:0-át mutatott az eredményjelző.

Csak egy csere volt a szünetben, azt is a vendégek hajtották végre. Peter Hyballa bízott a pályán lévőkben, akik sokkal harapósabban jöttek ki a kabinból, mint a meccs elején. A 47. percben Divkovićnak sikerült kapura fordulnia, a vendégek hálóőre tiszta góltól mentette meg a csapatát. Egy biztos, ha Šípoš bekerül a forduló válogatottjába, az nem csak a véletlen számlájára lesz írható. Vida Kristopher centereinél és a többiek lövési kísérleteinél is tökéletesen oldotta meg a feladatát. Az 54. percben például Fábry félfordulatos löketének állt az útjába, egy perccel később pedig Vida Máté bombájánál volt jó helyen, pedig a kapunak háttal álló Ramirez remekül készítette le lövésre a labdát.

Ekkor már csak egy csapat volt a pályán, a közönség pedig vérszemet kapott, és ráerősített a szurkolásra. Az 58. percben jöhetett is volna a hála a csapat részéről, miután Bilovský a tizenhatosban lerúgta Ramirezt, Kráľovič játékvezető pedig tizenegyest ítélt. A labdát Davis állította le a mészpontra, de lövését balra vetődve hárította Šípoš! Sokadszorra tettük naggyá a vendégek hálóőrét. Aztán a 63. percben mégiscsak góllá érett az igyekezet. Vida Máté lefülelt egy elrontott nyitrai passzt, majd Ronant hozta játékba, aki mesterien tekert az üres területre befutó Divkovič elé. Horvát csatárunk pedig védhetetlenül lőtt a hosszú sarokba az ezúttal tehetetlen Šípoš mellett – 1:0. A 7189 néző végre fellélegezve várta a folytatást. Ramirez újabb lekészítése után Vida Máté lőhette volna be a másodikat nem sokkal a vezető találat után, de a kapuval szemben állva mellé durrantott.

A vendégek erejéből ekkor már ellentámadásokra sem futotta, a kérdés csak az volt, hogy kapitulálnak-e még. Részünkről az akarat nem hiányzott, futószalagon alakítottuk ki a kisebb-nagyobb helyzeteket, de vagy pontatlanok voltunk a befejezésnél, vagy Šípoš statisztikai mutatóit sikerült jobbá tennünk. A ráadás perceiben már az egész MOL Aréna állva várt a bíró hármas sípszavára. Ezt meghallva pedig kezdődhetett az idei utolsó győzelmi ünneplés.

Pontosan annyi gólt született a meccsen, mint ahány gyertyát meggyújtunk majd holnap az ádventi koszorúnkon. A lehető legszorosabb győzelem viszont ugyanúgy három pontot hozott a konyhára, mintha minden helyzetünket berúgtuk volna. Ha a kihagyott lehetőségek felét gólra váltjuk jövő héten a Slovan elleni rangadón, valószínűleg senki nem fog elégedetlenül távozni a Téglamezőröl. Van egy hetünk a rangadóig, addig mindenki írjon a Mikulásnak, hozzon nekünk három pontot egy hét múlva.

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, mert a Nyitra védekező futballt fog játszani, és ez be is igazolódott. Az első félidő legnagyobb helyzete mégis az ellenfélé volt. Nagyon nehéz héten vagyunk túl a nagymihályi vereség után. A második játékrészben jobban játszottunk. Kicsit változtattunk a taktikánkon és ez segített, egyik helyzetet dolgoztuk ki a másik után. A kihagyott tizenegyes miatti krízishelyzeten is túl tudtunk lépni. Amit mindenképp ki kell emelni, hogy a klub történetének egyik legfiatalabb tizenegyével játszottunk. A cserepadon három játékosom is volt az U19-es csapatból. Tiszteletet érdemelnek a játékosaim azért, ahogy lehozták a mai meccset. Ami pedig a klubban történteket illetti, szeretnék eloszlatni néhány pletykát. Nem igaz, hogy Kružliak azért sérült meg a múlt héten, mert Koštrna behúzott neki egyet. Vészfékezett az autóbuszunk Nagymihályban, ezért sérült meg Kružliak. Az sem igaz, hogy késnek a fizetések. Mint minden klubnál, nálunk is akadnak gondok, de mindenkit megnyugtathatok, hogy ezek nem anyagi jellegűek. Koštrna pedig azért távozott, mert az elmúlt két-három hétben személyi problémák adódtak az öltözőben. Koštrnával mindig is kiválóan együtt tudtam dolgozni, de most úgy döntöttünk, jobb, ha a szezon utolsó két meccsén nem áll a klub rendelkezésére. Mindez ugyanakkor nem jelenti azt, hogy ne lenne esélye a visszatérésre, mert továbbra is a mi játékosunk. ”

Gergely Geri (Nyitra): „Gratulálok a hazaiaknak, megmutatták, milyen minőséget képviselnek. Tudtuk, hogy nagyon erősen koncentrálnunk kell hátul. Ugyanakkor a gólszerzésre is megvolt az esélyünk, de sajnos nem éltünk a lehetőséggel, pedig nagyobb erőt adott volna. A hazaiak fokozták a nyomást, de az első töréspontot – a tizenegyest – még túléltük, aztán akcióból kaptunk gólt. Utána ismét jól védekeztünk, viszont a labdakihozatalnál már idegesek voltak a játékosaim. Nem minden nap adatik meg nekik, hogy ilyen kulissza előtt játszanak. Gratulálok a fiúknak, mindent megtettek a jó eredményért, de ez ma nem volt elég a pontszerzésre.”

FC DAC 1904 DUNASZERDAHELY - FC NYITRA 1:0 (0:0)
Fortuna Liga, 17. forduló, MOL Aréna, 2019.11.30., 13:30
Játékvezetők: Kráľovič - Vorel, Žákech
Góllövő: 63. Divković