A 2019-es őszi idény számokban: táblázatok

Publikálva: 2019, december 15 - 06:56
Milyen volt csapatunk őszi idénye a számok tükrében? Hagyományos sorozatunkat a bajnoki tabellákkal indítjuk.

Egy éve ilyenkor arról írtunk, hogy a 2018-as volt a klubtörténet legsikeresebb őszi idénye a helyezés és a megszerzett pontok százalékos aránya alapján. Idén három ponttal kevesebbet gyűjtöttünk, a harmadik helyen zártunk és a százalékok alapján is ez volt a harmadik legeredményesebb őszünk.

A tavalyihoz hasonlóan, a 2019-es nyár során is négy Európa-liga-mérkőzést játszott a DAC. A Cracovia Krakkó kiverése után (1:1 o, 2:2 i) a görög Atromitosz Athén következett, amely túl nagy falatnak bizonyult (1:2 o, 2:3 i). A bajnokságban a szezon elejétől az élbolyban mozogtunk, a DAC leggyakoribb helyezése a harmadik volt. A 2018/19-es idénytől eltérően most sikerült bejutnunk a Slovnaft cup negyeddöntőjébe, ahol márciusban a második ligás Poprádot fogadja Peter Hyballa együttese.

Harmadik éve zajlik a honi élvonal az új lebonyolítási forma szerint. A tizenkét résztvevő először a 22 fordulóból álló alapszakaszt abszolválja, amely során mindenki mindenkivel egyszer találkozik otthon és idegenben is. Ezt követően a bajnokság két, hatcsapatos részre oszlik: a felsőházban a bajnoki cím, míg az alsóházban a kiesés elkerülése lesz a tét. Ismét mindenki találkozik mindenkivel otthon és idegenben is ami további tíz összecsapást jelent. Összesen tehát mindegyik gárda 32 találkozót abszolvál. Az alapszakaszban megszerzett pontokat az együttesek a hatos csoportokba is magukkal viszik.

A hazai találkozók táblázatán a harmadik, az idegenbeliek alapján a negyedik helyen zártunk; a MOL Arénában 20, az ellenfeleknél 15 pontot szereztünk.

A DAC összesített mérlege az élvonalban:
Huszonötödik idényét tölti a DAC az 1. ligában, eddig 769 mérkőzést játszott. Az összesített mérleg a következő: 769  266-188-315  912:1095

Leghosszabb sorozataink a 2019/20-as idény őszi részében:
3 nyeretlen mérkőzés sorozatban
4 győzelem sorozatban
6 veretlen mérkőzés sorozatban

DAC szereplése az 1. ligában - ŐSZ:

Jelmagyarázat: A szezon után következik az őszi táblázaton elért helyezés (1), a szezon végi helyezés (2), mérkőzések száma (3), pontszám (4), mérleg (5), gólarány (6), megszerzett pontok százaléka (7)