Világbajnoki érmekkel érkezett haza a TopRunDS

Publikálva: 2024, március 13 - 08:45
Igazi téli körülmények közt zajlott Észtországban, Tallinban a téli úszók világbajnoksága. A dunaszerdahelyi TopRunDS csapata nagy reményekkel indult, majd kiemelkedő eredménnyel, világbajnoki helyezésekkel érkezett haza a megméretésről.

A múlt héten rendezték meg Tallinban a téli úszók világbajnokságát, melyen 40 ország 950 versenyzője indult, köztük a szlovákiai küldöttség részeként a dunaszerdahelyi TopRunDS is.

Az itthoni bajnokságban is remeklő Richard Nyáry ezúttal a világnak is megmutatta, mit tud, 450 méteres gyorsúszásban személyében világbajnokot avattak!

Gálffy Tibor is dobogóra állhatott a világversenyen, a 200 méteres mellúszás ezüstérmese lett.

A mindössze 1,5°C-os vízben Tősér Alexander ugyan dobogóra nem állhatott, de két egyéni csúccsal, a legerősebb korosztályban és versenyszámban, 25m pillangón a 21, helyen, 200m gyorsúszásban pedig a kiváló 11. helyen végzett.

A TopRunDS továbbra is vezeti a hazai országos bajnokságot, a hétvégén Eperjesre utaznak a következő fordulóra.